Stellar Part #GUARD 75XT036AA
MFG Part #75XT036AA
MFG Name:Guardair Corp
Product Description:
Guardair 75XT036AA Classic+ Xtra Thrust Safety Air Gun, Venturi Nozzle Tip, 150 psi Working, 36 in L Tube, 1/4 in FNPT Thread, Aluminum/Zinc Alloy, Domestic
Login For Price
  • Osha compliant - venturi nozzle boosts thrust yet limits static pressure to less than 30 psi should the tip become blocked